Na Karvinsku řádí falešný vnuk

Karviná - Na Karvinsku se objevil vnuk, je však falešný. Okrádá seniory, mnohdy o celoživotní úspory. Devětasedmdesátiletá žena mu dala 20 tisíc korun. Myslela si, že přispívá skutečnému rodinnému příslušníku na nákup auta. Další dvě důchodkyně byly opatrnější a včas vnuka prokoukly.

Falešný vnuk obvolával seniory krátce po Vánocích. Využíval důvěřivosti a sváteční nálady. Tito zloději vyhledávají v telefonním seznamu lidi s dnes už méně používanými jmény, u kterých se dá předpokládat, že půjde o seniora.

Vyplatí se být ostražitý

„Ve sluchátku se ozval mužský hlas, který se představil jako vnuk. Žádal peníze a ženě řekl, že si pro ně pošle kamaráda,“ řekla mluvčí karvinské policie. Žena se ale zachovala obezřetně a ověřila si, zda opravdu vnuk volal. Když zjistila, že jde o podvod, kontaktovala její rodina policii.

Méně oparná byla devětasedmdesátiletá důchodkyně z Českého Těšína. Po ní falešný vnuk žádal po telefonu 70 000 korun na výhodný nákup auta. Žena mu nabídla 20 000 korun a částku také později neznámému pachateli předala.

Případů takto okradených seniorů přibývá. Loni například policisté odhalili a dopadli gang, který si takto přišel na 700 000 korun. Před pár lety pak ve vězení skončila skupina, která tyto krádeže řídila z Polska.