Návštěvnický rekord plzeňské zoo padl na Silvestra

Plzeň - Doslova v posledních hodinách otevírací doby překonala 31. prosince plzeňská zoologická zahrada dosavadní návštěvnický rekord. Zahradu, která je nejnavštěvovanějším turistickým cílem Plzeňského kraje, si loni prohlédlo téměř 461 tisíc lidí. Dosavadní rekord z roku 2010 zoo překonala o 128 návštěvníků.

Symbolicky posledním návštěvníkem starého roku byla jedenáctiletá Dominika Srbová z Mostu, která si za to mohla vstoupit do výběhu lva berberského a zde mu k osmnáctým narozeninám připravit dárky. „Zájem o silvestrovskou podívanou na zvířata trval až do konce otevírací doby. Tak se podařilo, co nikdo nečekal. Zahrada skutečně překonala předloňský návštěvnický rekord,“ uvedl František Hykeš z plzeňské zoo.

K překonání rekordu podle zástupců zahrady přispělo nebývale teplé a příjemné počasí a celoročně především atraktivní prostředí s moderními expozicemi a rozsáhlá kolekce zvířat. „Návštěvníci chodili do posledních dní roku ve velkém počtu, například na Štědrý den přišlo kolem 1 100 lidí a i v dalších dnech mezi svátky to byly stovky lidí denně,“ uvedl mluvčí zahrady Martin Vobruba. Nynější kolekce se rozprostírá na 21 hektarech plochy a čítá 6 800 zvířat, 1 300 druhů a poddruhů. To je nejvíce mezi zahradami v ČR.

Plzeňská zoo byla letos chovatelsky mimořádně úspěšná.
Zdroj: ČT24
Autor: ČT24

Zoo čtyřsettisícovou hranici za rok poprvé překonala v roce 2007, o dva roky později si do ní každoročně našlo cestu než 450 000 lidí. V roce 2010 byla plzeňská zoo hned po trojské zoo v hlavním městě druhou nejnavštěvovanější v zemi. Přitom ještě na začátku tisíciletí nebyla zdejší návštěvnost ani poloviční.

Loni patřil k hlavním lákadlům zoo nově instalovaný americký tank Sherman, který na konci druhé světové války osvobozoval západ Čech, výměna samců nosorožce, nová skupina želv obrovských či narození ussurijských tygrů po šestileté přestávce. Největší letošní událostí má být dokončení unikátní expozice podzemního života v bývalém německém vojenském krytu.