Z bomby, kvůli které byl evakuován ČEZ, se vyklubal dárkový balíček

Praha – Dárkový balíček s elektrickými svícny a lampou na čelo dnes ráno zmobilizoval policii a hasiče v Praze. Evakuovali kvůli němu zhruba 300 lidí ze sídla elektrárenské společnosti ČEZ a dalších 600 lidí z vedlejší budovy v pražské Michli. Důvodem evakuace byl původně nález podezřelého balíčku, který vypadal jako nástražný výbušný systém. Řekla to dnes policejní mluvčí Jana Rösslerová.    

Zdroj: isifa/Lidové noviny Autor: Ondřej Němec

„Na podatelnu byl ráno doručen podezřelý balíček, zavolali jsme proto policii. Na balíčku byla uvedena jiná firma. Ukázalo se, že balíček nic nebezpečného neobsahoval,“ sdělil mluvčí ČEZu Ladislav Kříž.

Informaci o možné bombě v jedné budově v Duhové ulici dostala policie krátce před 08:30 od bezpečnostního technika. Policie ihned z domu evakuovala podle Rösslerové asi 300 lidí. Později doplnila, že dalších 600 lidí evakuovali hasiči ze sousední budovy. Na místo dorazil i policejní pyrotechnik, který prohlídkou zjistil, že nejde o nástražný výbušný systém, ale o dárkový balíček s elektrickými svícny a lampou na čelo, doplnila policejní mluvčí.