Z chomutovské zoo utekla kvůli ukradenému plotu zvířata

Chomutov – Zloději ukradli jeden díl z oplocení chomutovského zooparku. Dírou v plotě pak utekly čtyři srnky, které zoo chová v evropském safari. Ošetřovatelé ve čtvrtek zjistili, že v oboře srnky chybí, a plot hned nechali opravit, aby nepřišli i o další zvířata.

Zloději si v jedné z prvních letošních nocí vyhlédli plot v odlehlé části expozice Eurosafari. „Není pochyb o tom, že na vyjmutí plotového dílu a jeho následné odvezení muselo být vynaloženo ze strany zlodějů značné úsilí,“ konstatovala Martina Andělová ze zooparku. Podle ní přišla zoo o dvě dospělé srny, jedno mládě a jednoho srnce. Krádež plotu řeší policie.

Podkrušnohorský zoopark je rozlohou největší zoologickou zahradou v Česku. Zaměřuje se především na zvířata z Evropy a Asie, částečně také ze severní Ameriky. Ve velkém výběru expozice Eurosafari mohou návštěvníci zvířata pozorovat v jejich přirozeném prostředí, expozicí projíždí terénní vláček. Zoopark tam chová kromě vysoké také například zubry, pratury nebo koně Převalského.