Žena zapálila dům, aby zabila vlastní matku

Bohuňov (Svitavsko) – Páteční požár rodinného domu v Bohuňově na Svitavsku byl podle policejních vyšetřovatelů ve skutečnosti pokusem o vraždu. Jednačtyřicetiletá žena se tímto způsobem pokusila zbavit své špatně pohyblivé a téměř neslyšící čtyřiasedmdesátileté matky, míní kriminalisté. Policie podala návrh na vazbu.

Žena podle vyšetřovatelů zapálila na půdě staré noviny, od nich se plameny rozšířily na starý koberec a následně vzplála celá střešní a stropní konstrukce. „V průběhu prověřování se žena doznala k zapálení domu. Popírá však úmysl ublížit na zdraví či na životě své matce,“ uvedl krajský policejní ředitel Radek Malíř. Dcera i matka se nakonec z plamenů včas dostaly. Vznikla tak pouze půlmilionová škoda na majetku.

Ačkoli žena popírá, že by chtěla zabíjet, podle kriminalistů měla motivaci k vraždě. Se svou matkou měla dlouhodobé neshody, které pokračovaly i v den, kdy obviněná dům zapálila. Je možné, že byla v době, kdy čin spáchala, opilá. Za pokus o vraždu jí hrozí deset až osmnáct let vězení.

Podobný případ se stal vloni v únoru na Orlickoústecku. Ivo Hovorka zapálil chatku, ve které byli čtyři lidé. Ti se před požárem zachránili skokem z okna ložnice v podkroví, jedna žena utrpěla těžké zranění, nezletilý chlapec byl zraněn lehce. Další dva muži se zranili při hašení požáru. Plameny způsobily na objektu škodu 123 600 korun. Soud Hovorku potrestal za pokus o vraždu 16 lety vězení, rozsudek zatím není pravomocný.