Bošířany odřízla voda, není to poprvé

Bošířany - Voda z tajícího sněhu zaplavila hlavní příjezdovou cestu do osady Bošířany na Sokolovsku. Na odvodnění údolí už déle než 24 hodin pracuje těžká technika. Pokud se lidé chtějí dostat z osady do sousedního města, musejí porušit zákaz vjezdu a nouzově projet rozbitou lesní cestou. Navíc kvůli tomu ujedou téměř 15 kilometrů. 

„Pravděpodobně došlo k technologické chybě při pokládání odvodňovacích trubek. Díky nestabilnímu podkladu došlo k jejich posunu,“ vysvětlil tajemník hornoslavkovského úřadu Martin Stark. Jak je odvodňovací systém poškozený, zatím nikdo přesně neví. Problém řešily i specializované firmy. Podle bagristy Antonína Pastiera zkoumali loni odborníci lokalitu kamerou ve snaze najít přesné místo. „Dá se říct, že ho našli. Ale jestli tam je jedno, nebo dvě, to nikdo neví,“ dodal.

  • Silnice pod vodou
    Silnice pod vodou zdroj: ČT24
  • Bošířany
    Bošířany zdroj: ČT24

Zástupci radnice doufají, že díky provizorním úpravám voda ze zatopené silnice nejpozději do konce týdne odteče. Až pole vyschnou, poškozené odvodňovací systémy přijede opravit speciální technika. Starostka Horního Slavkova Jana Vildumetzová (ODS) soudí, že potrvá čtrnáct dní až tři týdny, než se podaří srovnat povrch a tím vylepšit stav natolik, aby se v místě voda nedržela. Náklady na odvodnění údolí zřejmě vysoko přesáhnou čtvrt milionu korun.

Video Reportáž Antonína Bruštíka
video

Reportáž Antonína Bruštíka