V Bechyni ordinovala falešná gynekoložka

Bechyně (Táborsko) - Třicetiletou ženu ze Slovenska, která si údajně podvodně otevřela gynekologickou praxi i alergologii, zadrželi policisté v Bechyni v jižních Čechách. Žena, která používala falešnou identitu a vydávala se za lékařku, je nyní v policejní cele, kriminalisté zvažují návrh na vzetí do vazby.

Žena si gynekologickou ordinaci otevřela na začátku letošního roku. O nové ordinaci dokonce informoval i městský rozhlas, seriózně působily i webové stránky ordinace. Od 10. ledna stihla ošetřit dvě desítky pacientek a neoprávněně vydávala recepty na léky obsahující omamné a psychotropní látky.

Podle policejního mluvčího Jiřího Matznera zfalšovala různé listiny, které k otevření ordinace potřebovala. Kromě pacientů údajně podvedla také zdravotní pojišťovny, u nichž si následně nárokovala proplacení úkonů. „Jedná se o skutečně výjimečný čin, který jen potvrzuje, že lidská podnikavost nezná mezí,“ řekl Matzner.

Sandra Svobodová
Sandra Svobodová

Podle dalších informací se jedná o Sandru Svobodovou, která si prý před časem operativně nechala změnit pohlaví. Okresní soud v Příbrami ji loni v listopadu zprostil obžaloby z úvěrového podvodu. Obžaloba Svobodovou vinila, že v roce 2004 uzavřela v příbramské pobočce České spořitelny úvěrovou smlouvu na 300 000 korun a prokázala se přitom falešným občanským průkazem. Jeho kopie ale ve spisu spořitelny založena nebyla. Podle obhájce zmíněný doklad nikdy neexistoval.

Svobodová mimo jiné také pracovala jako předsedkyně a rozhodce Vnitrostátní a mezinárodní arbitráže ad hoc. V této souvislosti je podezřelá z podvodů a poškozování cizích práv, případ řeší Městský soud v Praze.

Video Reportáž Kristiny Vrkočové
video

Reportáž Kristiny Vrkočové