Útok nožem ve Frýdku-Místku nepřežila malá dívka

Frýdek-Místek – K tragické události došlo večer v domě v ulici I. P. Pavlova ve Frýdku-Místku. Údajně psychicky narušená žena tam s nožem napadla malou dívku a její babičku, policie už potvrdila, že vnučka útok nepřežila a 58letá žena utrpěla vážná zranění a skončila ve frýdecko-místecké nemocnici. Útočnici už policisté zadrželi. Případ zatím vyšetřuje jako vraždu ve stádiu pokusu. Pachateli hrozí 15 až 20 let nebo výjimečný trest.

Tragédie se odehrála okolo 17:30 a přesnou příčinu napadení policie zatím nezná. Zranění holčičky byla neslučitelná se životem a i přes snahu záchranářů nakonec po převozu do nemocnice zemřela. 

„Děvčátko v okamžiku příjezdu nejevilo žádné známky života, nacházelo se ve stavu selhání všech vitálních funkcí. Zasahující lékař bez prodlení zahájil resuscitační péči. Dítěti zajistil umělou plicní ventilaci a podávání léků do kostní dřeně,“ uvedl mluvčí záchranné služby Lukáš Humpl.  

Závažná a život ohrožující zranění však utrpěla i starší žena, která rovněž skončila v nemocnici. „V době zásahu záchranné služby jevila známky poruchy vědomí a její život byl přímo ohrožen,“ uvedl Humpl. 

Útočící žena se před policisty zabarikádovala: „Policisté překonali nejen dveře, které měla žena zastavět předměty, ale zřejmě také díky okamžitému zákroku žena pravděpodobně nestihla použít nůžky, které měla u sebe,“ uvedla policejní mluvčí Gabriela Holčáková s tím, že podezřelá byla následně umístěna do specializovaného zdravotnického zařízení. Policie už provedla první výslechy. Příbuzným obětí poskytuje posttraumatickou péči policejní psycholog.

Video Reportáž Drahomíry Račákové
video

Reportáž Drahomíry Račákové

Místní obyvatelé tvrdí, že útočící ženě je kolem čtyřiceti let a je prý duševně nemocná. Několikrát ji údajně viděli, jak se po chodbě pohybuje jen v noční košili a županu. „Řvala tady po barácích: 'Ufoni, vraťte mi je, ufoni, kde jste mi je dali, vraťte mi je!',“ říká jeden z obyvatelů domu. Její psychický a zdravotní stav teď budou zkoumat znalci. Za jaký trestný čin bude žena stíhána, policisté zatím nesdělili.

Loni se v Moravskoslezském kraji stalo celkem 17 vražd a pokusů o ně. Bylo to o sedm méně než předloni a o dvě méně než v roce 2009. Loni však v kraji bylo oběťmi vražedných útoků šest dětí mladších 11 let, což bylo nejvíce za posledních 20 let.