Uzavírky letos postihnou pražskou Letnou

Praha – Na pražské Letné bude letos v létě obzvlášť těsno. Do ulice Milady Horákové a na Letenské náměstí se nastěhují dělníci, kteří oblast zrekonstruují. Bude proto výrazně omezena doprava, na měsíc se uzavře Letenský tunel. Již na sklonku zimy potom postihne Prahu tramvajová výluka na nábřeží mezi Štefánikovým mostem a Strossmayerovým náměstím, která bude mít vliv i na automobilovou dopravu.

Největší výluka postihne pražskou Letnou od června do srpna. „V rámci dostavby tunelového komplexu Blanka se bude opravovat tramvajová trať i Letenské náměstí,“ řekl ředitel magistrátního odboru dopravy Jan Heroudek. Omezení se nedotkne pouze tramvají, mimo provoz bude měsíc i automobilový Letenský tunel.

Mnohem dříve potom postihnou Prahu práce na tramvajové trati mezi Strossmayerovým náměstím a Štěfánikovým mostem. Výluka potrvá od 13. února do 30. března, nedotkne se pouze MHD, nýbrž také automobilové dopravy. Kvůli rozkopané trati budou jezdit odklonem tramvaje 5, 8, 12, 14, 17, 26 a noční 51, 53, 54 a 56 a denní linka 15 bude zrušena. Tramvaje budou vesměs jezdit odklonem přes Těšnov, popř. Letnou.

Automobilů se výluka dotkne v úseku mezi Strossmayerovým náměstím a nábřežím, kde bude ve směru na nábřeží zachován jeden jízdní pruh, v opačném směru bude nutné objet prostor tramvajové zastávky ulicí Na Ovčinách.