V Jihlavě se srazil autobus s náklaďákem, dva lidé jsou zraněni

Jihlava - Dva lidé byli dnes ráno zraněni při střetu linkového autobusu a nákladním autem v Jihlavě. Nehoda se stala blízko silničního tunelu při výjezdu na Pelhřimov. Příčiny se vyšetřují. Škoda na vozidlech se odhaduje kolem 350 000 korun, poškozen je hlavně autobus. Policisté u obou řidičů vyloučili požití alkoholu. Další nehodu museli řešit na obchvatu kolem Pelhřimova, kde se srazily dva osobní automobily.

Vozidla se srazila kolem 7. hodiny ranní, při nárazu spadl z přívěsu nákladního auta kontejner. Místo nehody se podařilo zprůjezdnit asi po třech hodinách. V autobuse byla jen jedna cestující, utrpěla lehké zranění. Poraněn byl i sedmapadesátiletý řidič autobusu. „S lehčím poraněním na hlavě byl převezen do nemocnice,“ řekla ředitelka krajské záchranné služby Vladislava Filová.

U Pelhřimova se srazily dva automobily, pět zraněných

Na Vysočině došlo ráno ještě další nehodě. Při srážce dvou aut na obchvatu Pelhřimova ve směru na Humpolec se zranilo celkem šest lidí, přičemž pět z nich utrpělo lehčí zranění. Nehodu podle policie zřejmě zavinil řidič peugeotu, který nedal při odbočování přednost protijedoucímu vozu Škoda Fabia. V prvním autě jelo pět lidí, ve škodovce byl jen řidič. Alkohol u řidičů byl vyloučen, uvedla mluvčí Hana Kotková.