V Budějovicích se konal podzemní maraton

České Budějovice – V podzemních garážích českobudějovického obchodního centra Mercury se běžel maratonský závod. Je to pro běžce výjimečná příležitost, jak si uprostřed zimy v teple zasportovat. Na start se jich postavilo 105. V lednu se tu 42kilometrový závod pořádá pravidelně.

Místo zákazníků a aut jsou v podzemních garážích závodníci. Pořadatel Martin Gazda informoval, že teplota v garážích činí 13 až 15 °C, což je prý pro běh ideální. Stovka závodníků má před sebou 63 okruhů vytyčených mezi sloupy garáží. Nejstarším účastníkem závodu byl 74letý Zdeněk Kopecký, který se kromě prvního zúčastnil všech ročníků.

Možnosti zazávodit si na konci ledna v královské běžecké disciplíně využili běžci z šesti zemí. Trasa mezi sloupy garáží je podle nich náročná. Nejrychlejší byl favorit závodu Daniel Orálek. Součástí závodu byl také charitativní běh dětí na podporu sportovních vozíčkářů.

Reportáž Veroniky Kabátové (zdroj: ČT24)