Mezi Prahou a Havířovem bude jezdit víc žlutých vlaků

Brno – Od 20. února přibudou na trase z Havířova do Prahy čtyři spoje RegioJet od společnosti Student Agency. V každém směru tak pojede sedm spojů, jeden bude zajíždět do Českého Těšína, Třince, Čadce a Žiliny. Více vozů budou cestující moct využít na nejvytíženějších spojích, jízdenky bývaly často vyprodané dlouhou dobu dopředu.

„Spoje zastavují ve všech dalších obvyklých zastávkách vlaků IC RegioJet,“ uvedl mluvčí Student Agency Aleš Ondrůj. Cestující tak budou moci nově využít ranní spoj s odjezdem ve čtvrt na šest z Havířova přes Ostravu, Olomouc a Pardubice do Prahy i o víkendech, doposud jezdil jen v pracovních dnech.

Naopak spoj, který vyjížděl krátce před půl sedmou ráno v sobotu a v neděli, bude nově jezdit i v pracovních dnech. Nově vyjede vlak RegioJet z Havířova také před půl třetí odpoledne. V opačném směru, tedy z Prahy do Havířova, budou díky novým spojům vlaky jezdit od půl osmé ráno do půl osmé večer v pravidelném dvouhodinovém intervalu.

Společnost zároveň přidala vozy na nejvytíženější spoje. „Je to zejména s ohledem na snahu uspokojit vysokou poptávku cestujících, a to těch, kteří si chtějí zakoupit jízdenku do spojů až například v den odjezdu vlaku a doposud čelili dlouhodobému vyprodání spojů v předprodeji,“ popsal Ondrůj.

RegioJet vstoupil na český železniční trh loni v září a od té doby konkuruje Českým drahám (ČD) na lince z Prahy do Ostravy. Firma plánuje, že provozem na trase Praha–Ostrava vezme ČD až 400 milionů korun ročně na tržbách.