Muž si napadení Romy vymyslel, bodnul se sám

Česká Lípa - Přepadení třiačtyřicetiletého muže v baru v České Lípě, které se údajně odehrálo minulé pondělí večer, byl výmysl. Muže našli s bodným poraněním břicha na toaletách a podle svědků tvrdil, že jej napadli dva Romové. Skončil v českolipské nemocnici a musel být operován. Nyní policii přiznal, že si všechno vymyslel a poranil se sám.

Muž po operaci skončil na jednotce intenzivní péče a kriminalisté s ním s ohledem na jeho stav mohli hovořit až dnes. „Zranění si způsobil kuchyňským nožem, který si sám přinesl a ten také spolu s peněženkou zajistili kriminalisté na místě činu,“ konstatovala dnes krajská policejní mluvčí Vlasta Suchánková. K činu podle ní muže vedly obavy z možného trestu za to, že neplatil výživné.

Událost se stala v baru Horník na sídlišti Sever. Než muže záchranáři odvezli, stačil říct, že byl napaden Romy, kterým prý odmítl dát 50 korun. „Řekl mi, že to byli dva Romové a že ho okradli. Vedle něj ležela peněženka, jestli je prázdná, nebo ne, to jsem nezkoumal. Vzal jsem ji kapesníkem do sáčku a předal ji policistům,“ uvedl pro server Deník.cz muž, který „napadeného“ na toaletě našel.

O tom, že bodné zranění bylo velmi vážné, svědčí i fakt, že jej zdravotníci nemohli přepravit do liberecké krajské nemocnice. „Transport by pro něj mohl být život ohrožující,“ potvrdila mluvčí Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje Lenka Markovičová.