Okrádal důchodce, přesto do vězení nepůjde

Rychnovsko – O miliony korun ročně okrádal 47letý muž důchodce po celé republice. Zadrželi ho policisté z Rychnova nad Kněžnou, muž se přiznal. Je ale vážně nemocen a do vězení nepůjde. Důchodci jsou častým a snadným cílem zločinců. Počet okradených podle policie dramaticky roste, stejně tak i drzost pachatelů.

Sedmaosmdesátiletá paní Tošovská v Domově s pečovatelskou službou v Opočně otevřela zlodějům. Nabrousili jí nože a nůžky. Zabavili ji a nepozorovaně okradli o 30 tisíc korun. Pár měsíců před tím podobně okradli její sousedku. Té ukradli 90 tisíc. Fantazie zlodějů nezná mezí. Vymýšlejí nejrůznější legendy, proč zazvonili právě na vás.

Video Reportáž Vlastimila Weinera
video

Reportáž Vlastimila Weinera

„Nabízejí prodej dek, nádobí, nákup starožitností, odečet elektroměru, vodoměru, chtějí spočítat zvířata na dvoře a tak dále,“ informovala mluvčí Policie ČR Rychnov nad Kněžnou Alena Kacálková. Policisté jednoho ze zlodějů zatkli. Ve vězení ale nikdy neskončí, je vážně nemocný. Řekl, že v životě nepracoval. Důchodce okrádá systematicky. Z Ostravy ho za nimi vozí jeho osobní řidič.

Zdeněk Hlaváček z Policie ČR Rychnov nad Kněžnou sdělil, že ročně to zadrženému zloději vynese až deset milionů. I když policisté donekonečna před zloději varují, stále je dost těch, kteří neznámým dveře otevřou. U Klamoše na Chlumecku se naopak našel jeden duchapřítomný. Neznámé lidi, kteří se snažili dostat do dvou domů seniorů, vyfotografoval, aby policii ulehčil práci.