Praha chystá změny v dopravě, některé linky se prodlouží, jiné zruší

Praha - Hromadnou dopravu v Praze letos zřejmě čekají rozsáhlé změny jízdních řádů. Omezení se podle připraveného návrhu mají dotknout autobusů, tramvají a zcela zrušit se má prodloužený provoz metra o víkendových nocích. S odvoláním na podklady od společnosti ROPID, která jízdní řády sestavuje, o tom informovala dnešní Mladá fronta Dnes.

Zdroj: isifa/Lidové noviny Autor: František Vlček

O návrhu má ROPID příští týden jednat se zástupci města. Kdy by mohly změny začít platit, není zřejmé, mluví se o březnu či červnu, píše MfD. Pokyn města kvůli zamýšleným úsporám podle listu směřoval hlavně k omezení souběžných spojů s metrem a tramvajemi. Návrh počítá například s omezením souběhů linek, které dnes jezdí po Plzeňské ulici mezi Andělem a Klamovkou. Cestující tu převáží pět autobusových linek. Podle návrhu by tu zůstaly jen dvě.

K dalším návrhům patří například protažení expresní linky 125, která nyní jezdí ze Smíchova do zastávky Háje, a to přes Petrovice až na Skalku. Delší by mohla být také linka 118 ze Spořilova na Dvorce, která by v pracovní dny mohla nově zajíždět až na Smíchovské nádraží. „Naším cílem není drastické omezování veřejné dopravy. Naopak chceme racionalizaci spojů a udržení komfortu, který MHD poskytuje. Jde jen o to, že nesmí vozit vzduch, ale Pražany,“ řekl primátor Bohuslav Svoboda (ODS).