Na Olomoucku zemřel při lovu bažantů myslivec

Olomouc - Šedesátiletý myslivec dnes ráno zemřel na střelné poranění při lovu bažantů na Olomoucku. Byl zasažen do hrudníku. Okolnostmi tohoto případu se zabývá nyní policie. Zhruba ve stejných místech okresu zemřel myslivec také na konci září při lovu daňků.

„Dva myslivci se dnes po řádném zakoupení povolenky k odstřelu bažantů vydali na lov. Krátce před 08:00 při lovu v prostoru bažantnice mezi Benkovem a Královou u Uničova došlo z dosud nezjištěné příčiny k postřelení jednoho z myslivců. Muž na místě zranění podlehl,“ uvedla olomoucká policejní mluvčí.

Policie až do skončení vyšetřování celého případu nechce jeho okolnosti komentovat. Neoficiální informace o tom, co přesně se při lovu stalo, se tak zatím různí. Podle jedné verze mladší myslivec slézal z posedu. Pod ním začal manipulovat se svou zbraní, ze které vyšla rána právě ve chvíli, kdy se na zem dostal jeho kolega. Podle druhé verze se oba muži měli sklánět nad postřeleným bažantem. Následovala manipulace s puškou a náhodný výstřel.

Muže se ještě snažili zachránit přivolaní záchranáři. Na místo dorazili i s vrtulníkem. „Měl střelné poranění hrudníku, posádka se ho snažila ještě resuscitovat, ale bezvýsledně. Zranění bylo takového charakteru, že neměl šanci,“ řekl náměstek ředitele krajské záchranné služby Jan Weinberg.

Na střelné poranění zemřel v katastru obce Medlov v části Králová na konci září také dvaadvacetiletý myslivec, který se vydal na lov daňků. Muže s devastujícím poraněním hlavy objevili vedle postřeleného daňka jeho dva kolegové. Podle policistů šlo v tomto případě zřejmě o nešťastnou událost a muž se při lovu postřelil sám. Případ však dosud není uzavřen, stále se čeká na poslední znalecké posudky.