V Přerově zakáží reklamu na hazard, opozice chce zrušení heren

Přerov – Koalice v Přerově se dostala do konfliktu s opozicí poté, co schválila vyhlášku, která má omezit pouze reklamu heren. Opozice v druhém největším městě Olomouckého kraje ale požaduje jejich úplný zákaz. V současné době tu funguje více než čtyřicet heren. Podle přerovských radních mají tato zařízení negativní vliv především na sociálně slabší obyvatele.

„Smyslem vyhlášky je, aby tam nebyly žádné reklamy, žádné jackpoty, které ukazují, kolik lze vyhrát, aby prostě tato zařízení nelákala potenciální hráče,“ vysvětlil primátor Přerova Jiří Lajtoch (ČSSD). Opoziční zastupitelé ale nad vyhláškou kroutí hlavou, podle nich by město mělo hazard na svém území zakázat úplně. Nové nařízení považují za zbytečné. Podle slov Vladimíra Puchalského (Společně pro Přerov) je navíc vyhláška „téměř neústavní“. Někteří provozovatelé heren dávají opozici zapravdu. Reklamu sice odstraní, ale odlivu zákazníků se nijak neobávají.

Primátor Lajtoch upřesnil, že do roku 2014 na území města Přerova videoterminály budou, protože jejich provozovatelé mají licence právě do konce toho roku. „Takže připravujeme dlouhodobý záměr, co se týká heren na území města Přerova,“ dodal. Nová vyhláška začne v Přerově platit koncem února. Provozovatelé heren musí reklamy odstranit nejpozději do tří měsíců.