Neznámý útočník v Karviné vážně zranil nožem muže

Karviná - Policie pátrá po nebezpečném násilníkovi, který v pátek večer v Karviné vážně zranil nožem muže. U nákladní rampy prodejny potravin ve čtvrti Mizerov ho bodl do zad. Policisté prošetřují ještě jeden incident v nedaleké zastavárně, kde neznámý muž nožem ohrožoval obsluhu. Nevylučují, že oba případy spolu souvisí.

„Stalo se to po 18. hodině u zadního traktu prodejny v Mizerově. Neznámý pachatel zezadu oslovil muže, který vystupoval z auta. Zeptal se ho, jestli nemá cigaretu. Když oslovený odpověděl, že nemá, útočník ho nečekaně bodl do bederní části zad,“ popsala útok policejní mluvčí Zlatuše Viačková. Nepříliš frekventované místo si neznámý muž vybral pro svůj útok zřejmě náhodně.

Záchranáři napadeného devětašedesátiletého muže převezli do karvinské nemocnice. Odtud kvůli závažnosti zranění putoval do Fakultní nemocnice v Ostravě. „Muž je v péči zdravotníků traumatologického centra a jeho zdravotní stav je stabilizovaný, pacient je při vědomí a mimo ohrožení života,“ uvedl mluvčí nemocnice Tomáš Oborný.

Útočník je podle Viačkové asi 170 centimetrů vysoký a je mu zřejmě kolem 40 let. Je štíhlé postavy, má prošedivělé vlasy a na sobě měl červeno-černou bundu.

Mluvčí uvedla, že zhruba o 25 minut později dostala policie oznámení, že neznámý muž ohrožoval lidi v jedné z karvinských zastaváren jen několik set metrů od místa prvního útoku. „Nikoho tam nezranil. Máchal nožem, aniž by řekl, co chce, pak odešel,“ řekla Viačková.

Video Reportáž Michala Poláška
video

Reportáž Michala Poláška

Server Denik.cz napsal, že muž podle svědků chvíli obcházel kolem zastavárny. Byl rozrušený a choval se podivně, proto mu lidé nabídli pomoc a ptali se, jestli něco nepotřebuje. Muž řekl, že na někoho čeká, pak ale vešel do zastavárny a vytáhl na prodavačku nůž. Lidé, kterým muž venku připadal podezřelý, však vešli dovnitř a on bez jediného slova odešel.

Policie zatím neví, zda má oba činy na svědomí jeden pachatel, nebo zda byli útočníci dva. „Musíme brát v úvahu obě verze,“ řekla mluvčí. První případ policie vyšetřuje jako těžké ublížení na zdraví, za což pahcateli hrozí 3 až 10 let vězení.