Kriminalisté mají podezřelé z poslední loňské vraždy

Bělá pod Bezdězem (Mladoboleslavsko) – Dvojici mužů, které podezírají z prosincové brutální vraždy pětapadesátiletého muže, dopadli dnes středočeští kriminalisté. Podle vyšetřovatelů došlo k vraždě v bytě jednoho z podezřelých v Bělé pod Bezdězem, oba muži potom mrtvolu hodili do potoka, kde ji policisté na konci ledna našli. Motiv činu vyšetřovatelé zatím neznají, zato už vědí, že budou-li podezřelí usvědčeni, mohou ve vězení strávit i zbytek života.

Dva muži – padesátiletý a jednadvacetiletý – měli zavraždit třetího na konci loňského prosince. Tělo potom hodili do potoka, kde zůstalo až do 31. ledna. Způsob vraždy nechce policie kvůli probíhajícímu vyšetřování zveřejnit, její mluvčí Soňa Budská však zločin označila za brutální. „Motiv brutálního činu není zatím zcela objasněný. Dnes probíhají další procesní úkony s oběma muži,“ dodala mluvčí.

Policisté především chtějí, aby byli oba podezřelí umístěni do vazby. Návrhem se bude v pátek zabývat obvodní soud pro Prahu - východ.

Po nalezení těla v Bělé pod Bezdězem předpokládali kriminalisté, že se jedná o první letošní vraždu ve Středočeském kraji. Protože se však během vyšetřování ukázalo, že byl muž zabit už loni, byl zločin přičten k loňské statistice. V regionu se tak jednalo o 24. vraždu.