Policisté přistihli v rokycanské nemocnici silně opilého lékaře

Rokycany – Kriminalisté přistihli v úterý v rokycanské nemocnici opilého lékaře, v krvi měl přes tři promile alkoholu. Zřejmě se proto bude zpovídat z ohrožení pod vlivem návykové látky. Na opilého lékaře přišli policisté náhodou, když šetřili jiný případ. Podle mluvčího nemocnice Jiřího Kokošky nemohl lékař nikoho z pacientů přímo ohrozit na zdraví, neboť v uvedené době neprováděl žádné invazivní výkony, ale pouze poskytoval konzultace. Postih ho však stejně nemine.

Lékař podle policie jevil známky silné opilosti. Provedená dechová zkouška pak odhalila přes tři promile. „Lékař se k požití alkoholických nápojů doznal. Měl je požít předchozího večera a opětovně ráno,“ uvedla policejní mluvčí Jana Tomková. Muž se pak v doprovodu policistů podrobil odběru krve pro přesné stanovení hladiny alkoholu. Pak ho policisté převezli na plzeňskou záchytnou stanici. 

Podle mluvčího nemocnice jde o lékařovo první podobné provinění. „Ve svém oboru je zkušený a u pacientů oblíbený. Ze zaměstnaneckého poměru lékaře zatím nepropustíme. Postih je za prvé finanční a za druhé morální. Bude pravidelně kontrolován na svém pracovišti a jakékoli provinění podobného charakteru bude důvodem k okamžitému propuštění,“ řekl Kokoška. Nemocnice má podle něj nastavený standardní systém kontrol, po úterním incidentu ho ale ještě zpřísní.