Policie kontrolovala v Krkonoších neukázněné řidiče

Trutnov - Řada návštěvníků Krkonoš stále ignoruje zákazy vjíždět autem do přísně chráněných částí národního parku. Policisté ze Špindlerova Mlýna se proto rozhodli na neukázněné řidiče zaměřit. Řidiči mohou v parku jezdit pouze po silnicích a místních komunikacích, ale na účelové komunikace už musí mít speciální doklad Správy národního parku.

Povolení potřebují řidiči třeba při cestě ze Špindlerova Mlýna na Špindlerovu Boudu, vjezdu totiž brání zákazová značka. Při porušení zákazu pak hrozí řidiči bloková pokuta až dva tisíce korun. 

Speciální povolení ke vjezdu vydává bezplatně Správa národního parku, mohou ho ale získat pouze řidiči, kteří na něj mají nárok: „Jde např. o policii, vodohospodáře, ale také o majitele nemovitostí nebo nájemce pozemků,“ vysvětluje mluvčí KRNAPu Radek Drahný. 

Video Reportáž Václava Svobody
video

Reportáž Václava Svobody

Většina hostů, kteří mají objednané ubytování např. na odlehlejších chatách, problémy s vjezdem mít nebude. Po příjezdu se většinou stačí prokázat dokladem, že má dotyčný na chatě zaplacený pobyt, a majitel boudy mu pak povolení k vjezdu zapůjčí. Vždy je ale lepší se ještě před příjezdem informovat, jak to na konkrétní boudě chodí.