Celníci našli na Folmavě pirátské disky a padělky bot

Folmava - Padělky značkových bot a více než sedm tisíc pirátských kopií kompaktních disků a DVD nosičů objevili o víkendu celníci v domě a ve stánku na tržnici ve Folmavě na Domažlicku. Z porušování autorských práv při prodeji pirátských hudebních a filmových nosičů jsou podezřelí dva Vietnamci. Jeden byl zadržen přímo ve stánku. Hodnota originálů by byla kolem pěti milionů korun.

Pirátské nosiče objevili celníci v sobotu při domovní prohlídce stánku na tržnici a obytného domu. Kopie se vyráběly přímo v domě a ve stánku je prodejci nabízeli zákazníkům. Prodejem 7 071 kusů padělků by majitelům autorských práv vznikla škoda 4,5 milionu korun.

Na tržnici celníci o víkendu také zkontrolovali další stánky. Objevili maskované padělky sportovní obuvi. „Šlo o obuv, která je přímo od výrobce upravena tak, že se na první pohled jeví jako neznačkové zboží, ale značka je na výrobku skryta a objeví se až po odstranění zakrývací vrstvy. Takto upravené padělky je složitější odhalit jak při jejich dovozu, tak na stáncích,“ popsala mluvčí celníků Jitka Blahutová. Celníci našli 181 párů sportovní obuvi, na kterých byly po odstranění krycích štítků ochranné známky Nike, Jack Wolfskin a Converse. Hodnota originálů by byla asi půl milionu korun.