Golfové hřiště ohrožuje klánovickou radnici

Praha – Zvažované golfové hřiště klánovičtí zastupitelé nechtějí. Na večerním jednání přijali dvě usnesení, která se jasně staví proti vykácení části Klánovického lesa a vzniku hracích ploch na vzniklých mýtinách. Golfové hřiště však může radnici obrazně zavalit – ke schválení usnesení pomohla opozice, někteří zastupitelé koaliční ODS si hřiště přejí a hlasovali proti návrhu.

Klánovičtí zastupitelé se shodli na tom, že případná stavba golfového areálu by ublížila přírodní rezervaci a ohroženým druhům zvířat, které v Klánovickém lese žijí. Jejich stanovisko bude důležité pro posudek EIA. Městská část rovněž vyzvala magistrát, aby změnil územní plán a případnou stavbu golfového areálu tak vyloučil. Zastupitelé chtějí sepsat otevřený dopis pro primátora Svobodu a vyzvat ho tak, aby na schvalování územního plánu osobně dohlédl.

Hlasování v klánovickém zastupitelstvu bylo sice jednoznačné, ale nikoli jednohlasné. Část místní ODS se postavila proti usnesením. Potvrdila tak odhady, že spor o golfové hřiště může narušit stabilitu celé klánovické rady – tu tvoří ODS, Strana zelených a nezávislí.

Hřiště má mít devět jamek a lesopark o rozloze padesáti hektarů. Kvůli stavbě by muselo být vykáceno zhruba dvanáct hektarů porostu. Investor argumentuje, že chce v Klánovicích navázat na prvorepublikovou tradici. „Golfové dráhy prakticky v převážné většině kopírují historické golfové dráhy. Obnova tohoto hřiště, které zde existovalo od roku 1936, bude ku prospěchu všem Pražanům,“ připomíná místopředsedkyně představenstva Forest Golf Club Monika Bažantová.