Řidič předjížděl, kdy neměl – jeden mrtvý, pět zraněných

Holýšov (Domažlicko) – Předjet jiné auto se rozhodl řidič na plzeňsko-domažlické státní silnici v době, kdy z protisměru přijížděl třetí vůz. Riskantní manévr nestihl dokončit, došlo tak k čelní srážce, při které zahynul jeden člověk a dalších pět lidí utrpělo zranění. Při nehodě byla poškozena všechna tři auta, původně předjížděný vůz je však poškozen jenom málo a jeho posádka v pořádku.

Při čelní srážce dvou automobilů na silnici I/26 zahynul řidič – nikoli však ten, který před srážkou předjížděl, nýbrž muž sedící za volantem druhého vozidla. V nemocnici skončila jeho spolujezdkyně a všichni čtyři lidé, kteří jeli v předjíždějícím autě. Utrpěli vesměs těžká zranění, dva lidi musel do nemocnice přepravit vrtulník.

Úsek mezi Holýšovem a Staňkovem byl kvůli nehodě několik hodin uzavřen, objízdná trasa vedla po silnicích třetích tříd přes obec Kvíčov. V podvečer už bylo možné otevřít státní silnici, na té však stále stojí odstaveny trosky havarovaných vozidel. Řidiči proto musí jet opatrně.