Moderní výstavba v historickém Bečově rozděluje místní

Bečov nad Teplou - Plánovaná výstavba rezidence na Zlatém vrchu v Bečově nad Teplou vzbuzuje u místních protichůdné emoce. Moderní terasovité domy chce investor vybudovat na okraji města, které se pyšní historickým rázem a mimořádně cenným pokladem, který ukrývá místní zámek. Část obyvatel si myslí, že nové domy město oživí a hlavně přinesou více práce pro místní. Ochranáři a úředníci kraje ale se stavbou nesouhlasí. Moderní komplex by podle nich narušil historickou tvář obce.

Ani starostce Bečova Olze Halákové se záměr investora nelíbí. Je přesvědčená, že areál bude sloužit jen malé skupině lidí a moderní komplex by se stal falešnou dominantou historického města. Starostka se navíc pozastavuje nad rezolutním vystupováním investora, který údajně vytváří „atmosféru strachu“.   

Podnikatel však takové nařčení odmítá a poukazuje na pozitiva celého projektu. Hodlá vyhovět upozorněním místních lidí a vybudovat v lokalitě kanalizaci, navíc plánuje zaměstnat 8 lidí. Celá investice by podle Zdeňka Peška vyšla na 50 milionů korun. V rámci projektu má navíc vyrůst nová restaurace pro místní obyvatele.

Místo plánované výstavby
Místo plánované výstavby

Kromě obyvatel a vedení Bečova stojí před investorem další překážka v podobě krajského úřadu a Správy Chráněné krajinné oblasti Slavkovský les. Podle obou institucí přitom není možné na vrchu Zlatého kopce stavět. Podle mluvčí Jany Pavlíkové již regionální úřad vydal nesouhlasné stanovisko. Zastupitelé Bečova mají o záměru Zdeňka Peška jednat 27. března. Územní plán zatím s podobnou výstavbou nepočítá.

Video Reportáž Antonína Bruštíka
video

Reportáž Antonína Bruštíka