V zahradním domku ve Statenicích uhořeli dva lidé

Statenice - Ve Statenicích u Prahy dnes ráno hořel zahradní domek, uvnitř hasiči našli dva mrtvé lidi. Zda šlo o obyvatele domu, či bezdomovce, zatím policie neví. Okolnosti neštěstí vyšetřuje policie. Potvrdila to mluvčí policie Prahy-venkov Štěpánka Zatloukalová. Příčinu úmrtí by měla určit soudní pitva. Jak se lidé v domku ocitli a zda se v něm nacházeli ještě před vznikem požáru, je podle Zatloukalové předmětem dalšího vyšetřování. Jedním z mrtvých je muž, pohlaví druhé oběti není známo.

Hasiči k případu vyjížděli před 06:00, zhruba za půl hodiny se jim podařilo dostat plameny pod kontrolu. Během zásahu zjistili, že objekt byl obydlen. „Byla to dřevěná zahradní chatka. Když ji hasiči začali rozebírat, tak našli mrtvého muže. Zhruba po deseti minutách pak objevili další mrtvolu. Jestli to byl muž, nebo žena, nevím,“ uvedla mluvčí středočeských hasičů Lenka Kostková. Více informací neměla k dispozici. Lidé už mohli být mrtví před vypuknutím požáru.
   
Mluvčí policie Prahy-venkov Štěpánka Zatloukalová zatím pouze potvrdila, že se neštěstí stalo při požáru zahradního domku v Únětické ulici v místní části Černý Vůl. Plameny pohltily domek na zahradě rodinného domu. Podle některých svědků požáru předcházel výbuch, policie to ale nepotvrdila. „Někteří slyšeli detonaci, někteří nic neslyšeli,“ uvedla Zatloukalová.

Podle starosty Jana Sládka požár místní nijak nevyděsil, protože šlo o budovu, která je schovaná v údolí. „Nic dalšího ale nevím. Policie na případ uvalila informační embargo,“ dodal.
   
Podobné události nejsou zdaleka výjimečné. V polovině února například hasiči našli mrtvého muže při požáru domu v Kladně-Dubí. Později zjistili, že ho zřejmě někdo zabil a budovu zapálil, aby smrt vypadala jako nehoda.

Video Telefonát Markéty Černé
video

Telefonát Markéty Černé

Ohořelé bezvládné tělo našli o tomto víkendu také hasiči ve Varnsdorfu při likvidaci požáru opuštěného objektu Českých drah. Podle policistů je mrtvým nespíš bezdomovec.

/*json*/{"map":{"lat":50.143681,"lng":14.319347,"zoom":13,"mapTypeId":"roadmap"},"markers":[{"lat":50.143681,"lng":14.319347,"type":"1","description":""}],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/