Senior u eskalátorů útočil holemi

Praha – Nikoli skupina mladých výrostků s noži, nýbrž senior „vyzbrojený“ francouzskými holemi vážně zranil jiného muže v pražském metru. Po slovní potyčce senior několikrát udeřil druhého muže holí do hlavy, ten potom ztratil vědomí. Násilník z místa činu uprchl, pátrá po něm policie. Hrozí mu až tříleté vězení.

O incidentu policie informovala více než s měsíčním zpožděním, došlo k němu 27. ledna na stanici metra Malostranská. Nyní žádají policisté veřejnost, aby pomohla s pátráním po útočníkovi.

Vše začala žádost muže později napadeného, který seniora s francouzskými holemi, rozkročeného napříč přes schodiště, požádal, aby uvolnil část eskalátorů dalším cestujícím. Odpovědi se však dočkal až po výstupu z jezdících schodů. „Dotaz útočníka popudil natolik, že poškozeného udeřil celkem třikrát holemi do hlavy. Poškozený při útoku na chvíli ztratil vědomí a utrpěl zranění hlavy, pro které byl převezen k ošetření do nemocnice,“ popsal policejní mluvčí Tomáš Hulan s tím, že útočník vzápětí nastoupil do metra a ujel.

Událost policisté šetří jako trestný čin ublížení na zdraví. Pachateli hrozí až tři roky vězení. Svědci útoku se mohou policii přihlásit na telefonní linku 158.

Podzemní dráha je oblast, kterou v loňském průzkumu označili pražští občané za jedno z míst metropole, kde se necítí bezpečně. Městská policie potom posílila své hlídky v metru.