Soud potvrdil Almásymu z Toflova gangu podmínku za podvod

Brno - Brněnský krajský soud dnes zamítl odvolání expolicistů Miloše Almásyho a Romana Veleckého proti podmíněným trestům, které dostali loni v říjnu za podvod u brněnského městského soudu. Dostali je za to, že brněnskou podnikatelku Věru Koudelkovou podvodem připravili o 270 tisíc korun. Tvrdili jí, že za úplatky jsou schopni dosáhnout toho, aby ve svých trestních kauzách nebyla stíhána a případy byly odloženy. Almásy figuruje i v kauze brněnského policejního Toflova gangu, který je podezřelý z vydírání podnikatelů. Proto je ve vazbě. 

Pro Almásyho i po dnešku platí trest dvou let vězení s podmíněným odkladem na pět let. Musí také uhradit pokutu 200 000 korun. Pokud tak neučiní, stráví ve vězení šest měsíců. Velecký, jenž se dnešního jednání neúčastnil, dostal 15 měsíců vězení s podmíněným odkladem na tři roky. Oba musejí nahradit podnikatelce způsobenou škodu, podat odvolání mohou k Nejvyššímu soudu.

Almásy: bývalý člen Toflova gangu

Člen brněnského gangu policistů Miloš AlmásyPodle policejních zdrojů patří Almásy k důležitým členům brněnského Toflova gangu. Ten si prý zřídil bývalý policista Michal Tofl. Skupina vydírala brněnské podnikatele a žádala po nich úplatky za to, že zahladí jejich trestní kauzy. V kauze je 13 obviněných. Tofla někdo předloni v létě zastřelil v Brně samopalem.


Koudelková byla v minulosti odsouzena za podvody. V roce 2009 jí hrozilo další stíhání, a to ve více kauzách. Almásy v té době pracoval jako koncipient v advokátní kanceláři známého brněnského právníka Richarda Nováka. S Koudelkovou se prý domluvil na tom, že podnikatelka uhradí až půl milionu korun, pokud se mu podaří její potíže vyřešit. Expolicista ale u soudu zdůraznil, že mělo jít o zcela legální právní zastoupení.

Video Reportáž Jiřího Hynka
video

Reportáž Jiřího Hynka

Reportáž Jiřího Hynka

u 13.03.2012

Telefonát Petra Albrechta

Podnikatelka však uvedla něco jiného. Podle ní bylo 200 000 korun určeno jako úplatky pro policisty. Almásy s Veleckým jí údajně sdělili, že policisté za tyto částky zastaví trestní řízení a případy odloží. „Třásla se a nabízela hory doly, jen abychom jí pomohli,“ řekl před časem ke kauze Almásy. Koudelkovou nyní policie prověřuje kvůli jejímu úmyslu uplatit policisty.

Dopadeny byly jen malé ryby, tvrdí svědek

České televizi se podařilo zjistit, že kvůli vydírání někdejšího senátora za ODS Vlastimila Sehnala stíhá policie člena gangu podnikatele Jaromíra Šálka. „Já jsem kvůli tomu už ani nekandidoval, protože to, co jsem prožíval, už nikdy prožívat nechci. Já mám pořád ještě strach o rodinu,“ řekl pro ČT Sehnal. Šálek v minulosti dělal Sehnalovi asistenta, své konání za nezákonné nepovažuje.

Jeden z mužů, kterého měl Toflův gang také vydírat, už pro ČT řekl, že policie zatím nedopadla ty největší ryby. „Tihle lidé byli jen posluhovači justiční nebo soudní mafie, kteří jen plnili zadání skupin spolupracujících se soudnictvím,“ uvedl muž pro ČT.