Hromadná nehoda blokovala D1, nyní u Prahy stojí D8

Praha - Asi na dvě hodiny byla dnes ráno zablokovaná dálnice D1 na Přsžském okruhu. Komplikace způsobila hromadná nehoda šesti aut, přičemž jedno z nich skončilo na střeše. Do nemocnice záchranáři převezli jednoho zraněného. Za místem nehody se vytvořila asi osmikilometrová kolona. Později odpoledne nehoda v Praze zastavila dálnici D8 ve směru na Teplice, znovu průjezdná by mohla být kolem 14:00.

Všechny tři jízdní pruhy Pražského okruhu se podařilo zprůjezdnit po půl jedenácté. Záchranáři museli vyprostit čtyři vybouraná vozidla. Na místě zasahoval jeřáb, který vytahoval vůz, který se při srážce převrátil na střechu. Do nemocnice byl převezen pouze jeden člověk.

Doprava na druhém kilometru dálnice D1 kvůli nehodě na dvě hodiny zkolabovala. Za nehodou se vytvořila asi osmikilometrová kolona, která brzdila příjezd z Brna na Prahu. Policisté pouštěli část aut těsně před nehodou, u sjezdu na Chodově, další řidiči z dálnice sjížděli na exitu u Říčan. Zácpy se přesto tvořily i zde.

Video Vstup Kateřiny Jirovské
video

Vstup Kateřiny Jirovské

Kvůli další dnešní nehodě se zastavila doprava na nultém kilometru dálnice D8 v Praze. Za sjezdem na Zdiby se střetlo osobní auto s dodávkou vezoucí přívěs. Provoz ve směru na Teplice je kompletně zablokován, odstraňování následků by mělo pokračovat minimálně do 14:00. Nikdo při nehodě nebyl zraněn.