Trutnovský zastupitel je kvůli cestě ve sporu se starostou

Trutnov – Bezmála 19 milionů korun zaplatila trutnovská radnice za 400 metrů cesty k několika rodinným domům. Zastupitele Ondráčka, který na neobvykle drahou stavbu upozornil, ale starosta Adamec odbyl s tím, že neměl právo výdaje kontrolovat. Zakázkou se nyní bude kvůli vysoké ceně zabývat policie.

Trutnovský zastupitel Zdeněk Ondráček roky pracoval na protikorupčním útvaru policie. Když se dozvěděl, kolik stála silnice před jeho domem, rozhodl se zakázku zkontrolovat. Ondráček říká, že některé z položek, které byly fakturovány, nebyly ve skutečnosti provedeny. Radnice se brání, prý se jedná o stavbu ve velmi složitém terénu.

„Šlo o kompletní rekonstrukci včetně sanace podloží, došlo také k úpravě vodovodního potrubí, rekonstruováno bylo i veřejné osvětlení,“ informovala tisková mluvčí města Trutnov Veronika Svobodová. Nejvíc ale Ondráčka překvapila reakce starosty, když své zjištění předložil zastupitelům. Ondráček prý po cestě taky jezdí, je tedy ve střetu zájmů a neměl by proto vůbec kritizovat.

Zdeněk Ondráček namítá, že by pak nemohl kontrolovat žádnou cestu ve městě, protože po nich jezdí. Cestu za 19 milionů, která je tak úzká, že se na ni nevejdou ani dvě auta vedle sebe, teď bude šetřit policie. Zastupitel Ondráček už podal trestní oznámení. Starosta mu vzkázal, ať počítá s následky.