Doprava v Praze se vrací do klidnějších kolejí

Praha – O týden rychleji, než plánoval, stihl pražský Dopravní podnik zrekonstruovat tramvajovou trať v jihozápadních Holešovicích. Výluka tramvajové dopravy ze Strossmayerova náměstí ke Štefánikovu mostu tak dnes končí. Totéž platí o omezeních automobilové dopravy, které práce na tramvajové trati provázely.

Dopravní podnik nakonec zkrátil výluku o týden. Konec byl naplánován na příští pátek, nakonec však oznámil, že výluku ukončí přibližně k půlnoci z pátku na sobotu. Do svých tras se tak vrátí tramvajové linky 5, 8, 12, 14, 15, 17, 26, noční 51, 53, 54 a 56 a autobusová linka 156.

Rozkopaná část důležité ulice Dukelských hrdinů a dopravní omezení na nábřeží Kapitána Jaroše dělaly déle než měsíc vrásky řidičům, kteří potřebovali podél Vltavy opustit pražské Holešovice. Lidem využívajícím tramvajovou dopravu potom související výluky významně protáhly cestu z Holešovic například na Malou Stranu. Výluka se významně dotkla také návštěvníků Matějské poutě na Výstavišti, protože Dopravní podnik dočasně zrušil či odklonil hned dvě tramvajové linky, které odtud obvykle jezdí k metru.

Ne každého však musí předčasné ukončení tramvajové výluky potěšit. Nepříjemného překvapení se mohou nadít například lidé, kterým odklon tramvají zjednodušil cestování z Malostranské k Letenské pláni nebo k právnické fakultě. Na obou trasách bude od soboty opět nutné přestupovat.