Města čekají na jarní úklid silnic

Jihlava – Silnice, chodníky i celé ulice jsou po zimě špinavé. S úklidem ale většina měst teprve čeká s tím, že zimní sezona ještě neskončila. Jenže třeba neuklizený posyp může být nebezpečný. Prach a zbytky posypu jsou například po celé šířce cyklostezky na sídlišti Dolina v Jihlavě. O pár kilometrů dál je další neuklizená trasa. Problémy ale nemají jen cyklisti a bruslaři. Nečistoty v ulicích zase obtěžují řidiče aut.

„Když se udělá hezké počasí, tak se všichni diví, proč už neuklízíme ulice, ale my uklízíme – předčišťujeme,“ uvedl mluvčí podniku Služby města Jihlavy Martin Málek. První brigádníci na úklid města se už chopili lopat a košťat. Do ulic Jihlavy vyrazil také čisticí stroj, ale jen na některé úseky. Na hlavní úklid si musejí lidé ještě počkat. Je totiž plánovaný až na duben.

„Nemyslím si, že se čeká, máme víceúčelová auta a ta se musí přestrojit ze zimní údržby,“ dodal Martin Málek. Prašné a neuklizené jsou ale i hlavní silniční tahy, například na dálničním přivaděči u Jihlavy. S úklidem tady silničáři ještě nezačali.