Plzeň přišla o ulici v centru, na dopravě se to neprojevilo

Plzeň – Centrum Plzně je pouzavírané. Auta ani městská hromadná doprava neprojedou Prokopovou ulicí, která vede z centra Plzně do městských částí Slovany a Bory. Žádné velké potíže však nevznikly. Uzavírka potrvá do konce června, autobusy a trolejbusy se do Prokopovy vrátí už za tři týdny. Důležitá ulice je uzavřena kvůli rekonstrukci viaduktu, pod kterým prochází.

Objízdné trasy pro automobily nejsou vyznačené. Objížďky pro trolejbusové linky 10, 13 a 14 vedou kolem nádraží. Silničáři i plzeňský dopravní podnik uvedli, že uzavření Prokopovy ulice nezpůsobilo ve městě žádné větší potíže. Kolem Prokopovy ulice se kolony zatím netvoří. Krátkodobé fronty byly dopoledne v ulicích U Trati, Klatovská i most Milénia, který spojuje ulici U Prazdroje s Lobezskou třídou. „Řidiči byli včas a rozsáhle informováni o uzavírkách a volí objízdné trasy. Ranní špička zatím žádné komplikace nezpůsobila. Jde ale o první den, a hodnocení tedy není objektivní,“ shrnul Martin Kraus ze Správy železniční dopravní cesty, která viadukt v Prokopské rekonstruuje.

Podle Václava Zikmunda z městských dopravních podniků příliš dlouho nečekají ani cestující na spoje odkloněných linek MHD. Doba cesty trolejbusem se ale kvůli objížďkám na všech třech linkách asi o deset minut prodloužila.

Modernizace železničního uzlu v Plzni začala v březnu a potrvá do září 2013. Uzavírka Prokopovy ulice je pouze první z řady, uzavírky se dotknou zejména Vejprnické ulice a Denisova nábřeží, kde se rovněž budou stavět a modernizovat mosty. „Většina staveb bude hotová už letos, na příští rok zbývá část mostů přes Prokopovu ulici a prodloužení podchodu z hlavního nádraží do Šumavské ulice,“ uzavřel Kraus.