Dutiny jsou v Karlově mostě čtyři, dvě velké nad pátým a šestým pilířem a dvě malé nad čtvrtým a sedmým. Jejich klenby jsou tvořeny cihlami a pískovcem. Dutiny vznikly na konci předminulého století z důvodu povodně a následného zřícení mostu 4. září 1890, které způsobila bariéra z naplaveného dřeva.
Plánů na opravu vzniklo několik, ten nejrazantnější obsahoval most pouze se dvěma oblouky. Nakonec zvítězil plán, který počet oblouků zachoval a zároveň obsahoval vytvoření čtyřech dutin.
O dutinách v mostu většina lidí neví, povědomí mají jen odborníci, historici a údržbáři. Turisti chodí po mostě, aniž by tušili, co se pod nimi skrývá.

Krátká historie mostu..
Karlův most je nejstarší stojící most přes řeku Vltavu v Praze a druhý nejstarší dochovaný most v České republice. V Čechách to byla v pořadí čtvrtá kamenná mostní stavba, po mostu Juditinu, Roudnickém a Píseckém. Stavba nového mostu začala v roce 1357 pod záštitou krále Karla IV. a byla dokončena v roce 1402. Až do roku 1841, kdy byl dostavěn most císaře Františka I., byl most kromě brodů a přívozů jediným komunikačním spojením přes Vltavu. Most byl postupně ozdoben třiceti sochami a sousošími. Název Karlův most se vžil až kolem roku 1870, dříve se mu říkalo Kamenný či Pražský.
