Nejlepší webové stránky má Most, dostal Zlatý erb

Hradec Králové - Cenu Zlatý erb 2012 za nejlepší webovou stránku získal mezi městy Most. Z obcí mají nejlepší prezentaci na internetu Lovčice na Královéhradecku. Výsledky 14. ročníku soutěže dnes pořadatelé vyhlásili na konferenci Internet ve státní správě a samosprávě (ISSS) v Hradci Králové.

Na druhé příčce mezi městy skončila v letošním ročníku klání Jihlava a na třetím Bruntál. Mezi obcemi je na druhém místě web obce Modlany na Teplicku a na třetím místě web městské části Praha-Velké Chuchle.

Pořadatelé dnes vyhlásili také ocenění za nejlepší elektronickou službu. První příčku obsadila mobilní aplikace města Děčín - magistrát do kapsy. Druhý skončil Most s videonávody životních situací občana aneb jak si co vyřídit a třetí byla Jihlava se službou výběrová řízení.

V letošním ročníku se utkalo 475 měst a obcí, vloni to bylo 432 soutěžících. „Zájem měst a obcí o účast v soutěži je v posledních letech poměrně stejný a pohybuje se kolem pěti stovek soutěžících,“ řekl Roman Milner, který se podílí na organizaci soutěže. Cílem soutěže Zlatý erb je podpořit rozvoj internetových služeb ve městech a obcích. Loni získal cenu za nejlepší webovou stránku mezi městy Hradec Králové, mezi obcemi měly vloni nejlepší internetovou prezentaci Okříšky na Třebíčsku.

Udělovalo se také ocenění Český zavináč

Součástí dvoudenní konference Internet ve státní správě a samosprávě bylo také vyhlášení ocenění Český zavináč, který dostal Ondřej Felix za zásadní přínos pro elektronizaci veřejné správy v České republice. „Ocenění jsme se rozhodli udělit Ondřeji Felixovi - tak rozsáhlý projekt jako systém základních registrů tu ještě v dosavadní historii nebyl a právě na jeho dokončení má hlavní architekt tuzemského e-govermentu výrazný podíl,“ uvedl ředitel konference ISSS a člen poroty sdružení Český zavináč Tomáš Renčín. Právě základní registry jsou jedním z hlavních témat letošní konference ISSS.