Mladík, který zřejmě zabil motorkáře, neměl řidičák

Vsetín - Mladík podezřelý ze zavinění pondělní nehody, při které zemřel motorkář, nikdy neměl řidičské oprávnění. Auto navíc řídil bez svolení majitele. Při nehodě u obce Janová zemřel devětačtyřicetiletý řidič motocyklu. Zranění utrpěli i dvacetiletý pravděpodobný viník nehody a řidička druhého osobního automobilu.

„Podle předběžných informací předjížděl řidiče motocyklu jednadvacetiletý řidič osobního auta, zřejmě šlo o viníka nehody,“ informovala včera po nehodě krajská policejní mluvčí Jana Bartíková. V protisměru jel další automobil, kterého se řidič červené octavie lekl a chtěl se zařadit zpět do svého pruhu. Při tomto manévru zavadil o motocykl, jenž následně havaroval. Mladík pak přejel do protisměru, kde se čelně střetl s vozem řízeným čtyřicetiletou ženou.

Zraněnému motorkáři se na místě snažili pomoci záchranáři. Muže resuscitovali a na místo povolali vrtulník. Muž svým zraněním však nakonec podlehl. Oba řidiči osobních aut byli vážně zraněni. „Muž utrpěl vážná poranění hlavy a hrudníku, řidička zhmožděniny břicha. Oba byli převezeni do vsetínské nemocnice,“ konstatoval mluvčí záchranné služby Petr Olšan. Zda byl mladý řidič pod vlivem alkoholu, zatím není známo.

/*json*/{"map":{"lat":49.323779376295,"lng":18.018608093262,"zoom":12,"mapTypeId":"roadmap"},"markers":[{"lat":49.309903546877,"lng":18.024444580078,"type":"74","description":""}],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/

Policisté o velikonočním víkendu zadrželi v kraji 34 podnapilých řidičů, z toho devět jich nadýchalo více než jedno promile alkoholu. Nejvyšší hodnotu policisté zjistili u dvaapadesátileté řidičky na Vsetínsku, která měla 3,43 promile alkoholu v dechu. Podnapilí řidiči způsobili také několik nehod, například u Topolné havarovalo auto, které řídil muž s 2,46 promile alkoholu.