Tragická nehoda na Frýdeckomístecku

Ostrava - Tragická dopravní nehoda se stala dnes ráno na čtyřproudové silnici mezi Frýdkem-Místkem a Frýdlantem nad Ostravicí. Čelně se tam srazila dvě auta. Jeden člověk zemřel a tři utrpěli těžká zranění. Příčinu nehody policisté šetří. 

Silnice 1/56 na Frýdeckomístecku poblíž Hodoňovic je přehledná a nebyl na ní žádný větší provoz. Jak se nehoda stala, je pro policisty stále záhadou. V každém z obou aut cestovali dva pasažéři. Jeden člověk čelní střet nepřežil, další tři skončili s těžkým zraněním v nemocnici a nejsou schopni vypovídat. „Vzhledem ke zdravotnímu stavu těch několika zraněných nemůžeme poskytovat další informace, zejména co se týká příčin nehody a dalších okolností,“ uvádí krajská policejní mluvčí Soňa Štětínská.  

K nehodě došlo o půl šesté ráno. Policisté kvůli ní museli silnici v obou směrech uzavřít. Na místě zasahoval i vrtulník letecké záchranné služby. „Posádka na místě ošetřila tři zraněné, dva muže a jednu ženu. Čtyřiadvacetiletý muž s poraněnou nohou a páteří musel být letecky transportován do Fakultní nemocnice v Ostravě,“ popisuje situaci mluvčí jihomoravské záchranné služby Lukáš Hampl. Pětačtyřicetiletá žena a devětadvacetiletý muž byli převezeni s vážnými zraněními hlavy, pánve a hrudníku do nemocnice ve Frýdku–Místku.

Podle vyšetřovatelů přímo na místě nehody by pravděpodobným viníkem mohl být řidič modrého renaultu, který z neznámých důvodů vjel do protisměru. Policisté nevylučují mikrospánek ani to, že řidič dostal smyk. Obě auta teď budou zkoumat znalci, aby policisté mohli vyloučit případnou technickou závadu.