V Praze bude ulice pojmenovaná po Olze Havlové

Praha - Praha bude mít ulici pojmenovanou po první manželce prezidenta Václava Havla Olze. Ulice je na Žižkově a ústí do další nově pojmenované ulice, do Rixdorfské. O novém pojmenování dnes rozhodla městská rada.

„Na tuto příležitost čekalo hlavní město třináct let, tedy od roku 1999, kdy tehdejší místopisná komise obdržela od Výboru dobré vůle - nadace Olgy Havlové návrh na pojmenování některého veřejného prostranství na území Žižkova jménem bývalé první dámy,“ řekl radní pro legislativu Lukáš Manhart.

Ulice nesoucí jméno Olgy Havlové leží podle radního v nové lokalitě Na Vackově. Vychází z křižovatky ulic Na Vackově a Pod Jarovem, prochází křižovatkou s Rixdorfskou a stáčí se k jihu a vstupuje do Malešické.

Podnět k pojmenování ulice Rixdorfská vzešel v roce 2008 od spolku Komenského zahrada a název by měl připomínat historii českých pobělohorských exulantů, uvedl Manhart. Český Rixdorf byla osada protestantských emigrantů založená roku 1737 v Berlíně.

/*json*/{"map":{"lat":50.088924002653,"lng":14.483993053436,"zoom":16,"mapTypeId":"hybrid"},"markers":[],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/