V Praze vzniknou do roku 2014 tři lesoparky

Praha – Do dvou let vzniknou v jihovýchodních, periferních částech české metropole tři nové lesoparky. Magistrát je chce nechat vyrůst v Dubči, Hrdlořezech a Šeberově. Reaguje tak na požadavky a stížnosti zdejších obyvatel, kteří zelené plochy postrádají. Všechny tři lesoparky o celkové rozloze 36 hektarů by měly pro sportovní a rekreační účely.

Všechny tři nové lesoparky začne magistrát zakládat už letos na podzim. Naváže tak na první lesopark, který loni vznikl v Letňanech na severu Prahy. „Primárně se snažíme o multifunkci takovýchto ploch, to znamená i pro sportovní a rekreační vyžití, cyklostezky, inline dráhy nebo pikniková místa,“ informoval ředitel odboru ochrany životního prostředí pražského magistrátu Josef Pavlík. Např. v případě hrdlořezského parku chce pražská radnice obnovit původní třešňový sad, který je v místě historicky doložen.

„Rozpočtově jsou tyto projekty pokryty, protože náklady na zalesnění představují zhruba 250 tisíc korun na jeden hektar, takže to není velká částka,“ dodal Pavlík.