V Praze vzniknou do roku 2014 tři lesoparky

Praha – Do dvou let vzniknou v jihovýchodních, periferních částech české metropole tři nové lesoparky. Magistrát je chce nechat vyrůst v Dubči, Hrdlořezech a Šeberově. Reaguje tak na požadavky a stížnosti zdejších obyvatel, kteří zelené plochy postrádají. Všechny tři lesoparky o celkové rozloze 36 hektarů by měly pro sportovní a rekreační účely.

Všechny tři nové lesoparky začne magistrát zakládat už letos na podzim. Naváže tak na první lesopark, který loni vznikl v Letňanech na severu Prahy. „Primárně se snažíme o multifunkci takovýchto ploch, to znamená i pro sportovní a rekreační vyžití, cyklostezky, inline dráhy nebo pikniková místa,“ informoval ředitel odboru ochrany životního prostředí pražského magistrátu Josef Pavlík. Např. v případě hrdlořezského parku chce pražská radnice obnovit původní třešňový sad, který je v místě historicky doložen.

„Rozpočtově jsou tyto projekty pokryty, protože náklady na zalesnění představují zhruba 250 tisíc korun na jeden hektar, takže to není velká částka,“ dodal Pavlík.

Video Reportáž Luďka Jíry
video

Reportáž Luďka Jíry