Do Havířova bude jezdit více vagonů RegioJet

Praha - Železniční dopravce RegioJet přidal modernizované vagony k nynějším spojům. Navýšil tak kapacitu svých vlaků IC na trase Praha - Ostrava - Havířov o 600 míst na 2 900 denně. Od 23. dubna společnost zároveň zavede nové tarifní ceny jízdenek.

„Potom, co jsme už do našich vlaků přetáhli řadu zákazníků z pendolin, chceme nově přidaná místa rychle obsadit zejména cestujícími vlaků EC, IC, Ex a rychlíků Českých drah. Jejich poptávku jsme často nemohli uspokojit,“ uvedl majitel RegioJet a skupiny Student Agency Radim Jančura.

Nejvytíženější spoj ráno a dopoledne a dva odpolední vlaky v opačném směru budou vypravovány jako pětivozové, cestující by se tak už neměli setkávat s vlaky sestavenými pouze ze třech vozů. Místa v pátém voze ale půjdou do prodeje teprve v den odjezdu vlaku.

RegioJet v provozu využívá 22 až 25 vagonů z celkem 40 vozů. K nim má k dispozici devět starších lokomotiv. Denní potřeba je ale pět lokomotiv pro pět souprav, které zajišťují sedm párů spojů mezi oběma městy. Při zahájení provozu vloni v září měl dopravce ambici na trati provozovat devět párů spojů.

Od pondělí firma spustí novou tarifní nabídku RJ Promo. Zákazníkům na prodejních místech nabídne jízdenky za stejnou základní cenu, jako je nabídka ČD Promo na jednotlivých trasách, a zvýhodní ceny internetových a akčních jízdenek.

RegioJet zároveň otevře nová prodejní místa u provizních prodejců v místech, kde nemá své vlastní pobočky. Nově si cestující budou moci koupit jízdenky u provizních prodejců v Českém Těšíně, Hranicích na Moravě, Třinci, Čadci, Kysuckém Novém Mestě a Žilině.