Olomoucké Výstaviště Flora zaplnili milovníci květin

Olomouc - Na olomoucké Výstaviště Flora, které hostí jarní etapu stejnojmenné mezinárodní expozice květin, zamířily davy lidí. Na výstavě, která je největší a nejstarší tuzemskou akcí svého druhu, si zájemci mohou prohlédnout tisíce jarních hrnkových i řezaných květin. Výstava potrvá do neděle. Součástí výstavy je veletrh zahradní mechanizace Hortifarm a jarní zahradnické trhy.

„Zájem o výstavu je od rána vysoký. Je vidět, že se lidé vracejí k pěstování na vlastních zahrádkách, přestože mnozí nemají v dnešní době peníze nazbyt,“ řekla mluvčí výstaviště Zuzana Studená.

Na letošní ročník Flory, Hortifarmu a jarních trhů dorazilo podle ní zhruba 500 vystavovatelů a prodejců z Česka, Rakouska, Polska, Maďarska, Slovenska a Egypta. Do Olomouce přivezli tisíce lilií, tulipánů, narcisů, aksamitníků, begónií, ale také orchideje, bonsaje, skalničky, kaktusy, sukulenty, masožravky, ovocné a okrasné dřeviny a mechanizaci pro zahradníky.

Největším tahákem výstavy je tradičně hlavní expozice v pavilonu A. Její tvůrce, zahradní architekt Ivar Otruba, ji letos pojal jako zahradu v pohybu. Její součástí je mimo jiné květinová spirála s 8 000 hrnkovými květinami, které dodali zahradníci z Vídně.

Loňský ročník jarní Flory, zahradnických trhů a veletrhu Hortifarm navštívilo asi 61 000 lidí.

Video Vstup Radky Štědré
video

Vstup Radky Štědré