Plzeň omezuje hazard, v centru ale nejméně

Plzeň – Nová městská vyhláška, kterou budou zítra schvalovat plzeňští zastupitelé, počítá s výrazným omezením hazardu ve městě; z 270 heren a kasin jich má v Plzni do budoucna zůstat osmdesát, dalším patnácti provozovnám město omezí provoz kvůli rušení nočního klidu. Nejvíce heren do budoucna zůstane v centrální části města. Vyhláška by měla začít platit v červnu.

Seznam konkrétních adres, kde mohou herny i po červnu 2012 zůstat, schválili zastupitelé minulý týden. Vyvolaly tak ale protestní reakci některých podnikatelů, podle nichž byly jejich podniky vyřazeny neprávem. Centrální plzeňský obvod následně části z nich vyhověl a do seznamu povolených heren je vrátil.

Zatímco některé čtvrti hazard ze svých ulic zcela vykázaly, v centru Plzně po plánované regulaci zůstane heren nejvíce, což už nyní kritizuje opozice. „TOP 09 považuje za nekoncepčnost této vyhlášky, protože v centru a v historickém centru jich v podstatě zůstane nedotčené množství,“ konstatoval předseda kontrolního výboru plzeňského zastupitelstva Ondřej Ženíšek (TOP 09). Problém spatřuje v tom, že se nyní budou gambleři stahovat do centra města.

Podle radního pro bezpečnost Roberta Houdka (ODS) se ovšem bez ohledu na rozložení heren ve městě jedná o výraznou regulaci, neboť heren zmizí více než polovina.

Video Reportáž Mirky Vildové
video

Reportáž Mirky Vildové