Muž postřelený šípem do hlavy zemřel

Ostrava - Údajný zloděj, kterého koncem dubna kuší postřelil majitel motocyklového servisu v Chotěbuzi na Karvinsku, zemřel v noci na dnešek v ostravské nemocnici. Informoval o tom mluvčí nemocnice Tomáš Oborný. Muž, který z kuše vystřelil, původně čelil obvinění z těžkého ublížení na zdraví. Případ však bude překvalifikován na ublížení na zdraví s následkem smrti, obviněnému tak hrozí až 16 let vězení. 

Muž údajného zloděje postřelil minulý čtvrtek. Podle dostupných informací trojice zlodějů chtěla vykrást v Chotěbuzi dům, který zvenku vypadá jako neobydlený. Živnost v něm však má muž, jenž se svůj majetek rozhodl bránit kuší. Jednou vystřelil a šíp zasáhl do hlavy devětatřicetiletého muže, který okamžitě upadl do bezvědomí. I s šípem, jehož asi třiceticentimetrová část mu trčela z hlavy, byl v kritickém stavu převezen do nemocnice.

Podle serveru Romea.cz skupina čtyř mužů mířila ke rozbořenému domu, kde jen chtěli hledat staré železo. Jeden z nich serveru řekl, že neměli v plánu krást. Než ale stihli k objektu dorazit, přišel k nim muž s kuší, rasisticky jim nadával a vyhrožoval, že je zabije. Poté, co jednoho z údajných sběračů kovů střelil do hlavy, odmítal prý přivolat záchranku. Zdravotníky zavolal až jeden z kolemjedoucích řidičů, píše Romea.cz.

Šíp před lety zasáhl i recidivistu, který vlezl na zahradu Oldřicha Doskočila u Plzně. Jeho chatu zloději opakovaně vykradli, a proto u ní nainstaloval samostříl. Zařízení muže zranilo a soud v prosinci 2005 uznal Doskočila vinným z nedovoleného ozbrojování, ale zejména kvůli jeho vysokému věku, nemoci a bezúhonnosti ho nepotrestal.