Pražskými ulicemi běží maratonci, tramvaje musí jinudy

Praha – Ve velký zmatek se dnes změní městská hromadná doprava v Praze. Kvůli Pražskému mezinárodnímu maratonu bude uzavřena část města a tramvaje budou muset jezdit po jiných trasách. Na uzavírky se musí připravit také řidiči a centru se nejlépe zcela vyhnout. Přesné informace o trasách a časech odklonů jednotlivých tramvajových linek lze nalézt na stránkách dopravního podniku.

Postupně se výluky dotknou většiny tramvajových linek, které v Praze jezdí, a také autobusů 176 a 207. S tím, jak se bude běžecký peloton přesunovat, budou se také měnit uzavřená místa. Trasa maratonupovede ze Staroměstského náměstí přes Malou Stranu, Holešovice, Karlín, Staré a Nové Město, Podolí, Smíchov a Staré Město zpět na Staroměstské náměstí. Start je naplánován na devátou hodinu.

Video Trasa maratonu
video

Trasa maratonu

Proto již kolem deváté budou jezdit odklonem tramvaje na Starém Městě, Malé Straně a v Holešovicích, po půl desáté se odklony dotknou také Karlína i dalších míst na pravém vltavském nábřeží až k Podolí. K běžnému provozu se začnou tramvaje vracet po jedné hodině odpoledne, ve tři už by měly jezdit v řádných trasách. Výjimkou bude linka 17, která bude odkloněna až do čtyř hodin přes Malostranskou. Až do 14:45 budou zcela mimo provoz linky 21 a 91.

Kvůli maratonu zavede dopravní podnik pro obsluhu Podolí náhradní autobusovou dopravu. Linka X-3 pojede od 9:30 do 12:15 v trase Dvorce – Budějovická. Propojí tak prozatímní konečnou tramvají číslo 3, které budou jezdit z Modřan na Dvorce, a metro. Právě metro doporučuje dopravní podnik využívat během maratonu především, protože na rozdíl od povrchových linek se ho nedotknou žádné odklony.