Veřejné záchodky na Českobudějovicku jsou drahé, tvrdí místní

České Budějovice - V Českých Budějovicích se rozhořel spor o nové veřejné záchodky. Radnice je nechala postavit s tím, že je dvě desetiletí dluží turistům. Zaplatila za ně dva miliony korun a to se nelíbí některým místním. Záchody jsou podle nich prý příliš luxusní a drahé.

Moderní záchody stály téměř dva miliony korun, třetinu z této částky získala radnice ze státní pokladny. „Záchody musí být v nějakém provedení, aby dokázaly odolávat případným nájezdům vandalů,“ vysvětlil náměstek primátora Českých Budějovic Miroslav Joch. Radní za projektem stojí, záchody totiž považují za letitý problém.

„Mít záchodky, to je vizitka každého města,“ podotkl Joch. Lidé dosud byli odkázáni jen na případnou ochotu provozovatelů restaurací. Podle strážníků turisté také často mířili přímo do parku. Většinu takových případů řešili domluvou.

Podle dostupných informací se česká města potýkají s nedostatkem veřejných záchodů. Radnice síť veřejných záchodů ještě rozšíří. V příštím roce postaví další dva, oba budou v historickém centru.

Video Reportáž Aleše Hazuky
video

Reportáž Aleše Hazuky