Požár havířovského domu přiotrávil šest lidí, jeden je v kritickém stavu

Havířov – Šest lidí včetně dvou dětí skončilo v péči lékařů po požáru obytného domu v Havířově, jeden muž je v kritickém stavu. Všichni se nadýchali zplodin. Požár vypukl uprostřed noci a ohrozil spící obyvatele dvou bytů. Událostí se zabývá policie. Existuje podezření, že požár někdo úmyslně založil. Je možné, že někdo zapálil dveře jednoho z bytů. Policie proto žádá případné svědky, aby se přihlásili. 

K hořícímu domu vyjeli havířovští hasiči dvě hodiny po půlnoci. Oheň ohrožoval dva byty. „Hořela předsíň bytu ve druhém patře. Hasiči v dýchacích přístrojích museli rozbít dveře, aby se dostali do bytu. Zevnitř vynesli nebo vyvedli dvě dospělé osoby a dítě,“ řekl mluvčí hasičů Petr Kůdela. Další tři lidi hasiči evakuovali z bytu o patro výše.

O evakuované lidi se postarali zdravotníci. Stav pěti z nich nebyl vážný, přesto skončili v nemocnici. „Jejich stav klasifikovali záchranáři jako lehký či středně těžký,“ upřesnil mluvčí záchranky Lukáš Humpl. Šlo o dva čtyřleté chlapce a tři dospělé ve věku od 33 do 75 let.

Dalšího jednašedesátiletého muže však hasiči našli na pokraji smrti. „Byl přiotráven zplodinami hoření a vynesen z hořícího bytu již v bezvědomí. Selhávalo dýchání a také srdeční činnost,“ popsal mluvčí.

Příčina požáru zatím není známa, případem se zabývá i policie. „Komisař zahájil trestní řízení pro podezření ze spáchání zločinu obecného ohrožení, kde zákon vymezuje trest odnětí svobody v rozmezí od dvou do osmi let,“ řekla mluvčí policistů Zlatuše Viačková. „V případě, že dnes kolem 02:00 v městské části Podlesí, v ulici 17. listopadu, si někdo všiml podezřelé osoby nebo osob, ať neprodleně kontaktujte policii,“ dodala. Škoda, kterou požár způsobil, se pohybuje kolem 150 tisíc korun.

Video Reportáž Venduly Horníkové
video

Reportáž Venduly Horníkové