Plzeňský Apetit Festival přilákal tisíce lidí

Plzeň - Obliba gastronomických festivalů v Česku roste. Důkazem je plzeňský Apetit festival, který o víkendu přilákal tisíce lidí. Návštěvníci jsou podle kuchařů i pořadatelů stále náročnější. Příští rok se proto bude Apetit Festival konat i v jiných městech České republiky.

Návštěvníci ocenili především kulinářské umění nejlepších kuchařů z patnácti top restaurací Plzeňského kraje. Apetit Festival ale nebyl zaměřený jen na Plzeňský kraj. Představily se na něm gastronomické firmy například z Prahy nebo pivovary z celé republiky. Ve vinařské sekci zase mohli návštěvníci ochutnat víno od vinařů z celého světa.

Gastronomické festivaly jsou podle provozovatelů restaurací a kuchařů jedinečnou příležitostí dostat nejlepší zpětnou vazbu od lidí, kteří se zajímají o něco lepšího, než je v běžných českých restauracích. „Je pro mě hrozně důležité navštěvovat tyto akce, abych dostala zpětnou vazbu a dozvěděla se, co lidem momentálně chutná a co chtějí,“ říká čokolatiérka Lucie Glaister.

  • Apetit Festival v Plzni
    Apetit Festival v Plzni zdroj: ČT24
  • Apetit Festival v Plzni
    Apetit Festival v Plzni zdroj: ČT24

Lidé už prý dokážou docenit dobré jídlo a hledají kvalitu. „Je tady znát posun, že lidé si rádi zajdou na dobré jídlo, rádi ochutnávají něco, co ještě neznají a jsou schopni si za to i připlatit,“ tvrdí pořadatel Apetit Festivalu Martin Nauš. Pro svůj veký úspěch se bude Apetit Festival konat příští rok kromě Plzně i v jiných městech.