Řidič kamionu nezabrzdil, rozdrtil osobní auto

Chvojenec (Pardubicko) – Netrpělivost řidiče kamionu zřejmě přispěla k smrti muže, který ráno cestoval osobním autem od Hradce Králové na Holice. Když osobní vůz zastavil, aby mohl odbočit vlevo, kamion do něj zezadu narazil a poslal do cesty protijedoucímu nákladnímu vozu.

Nehoda se stala na silnici I/35 u Chvojence v úseku mezi Hradcem Králové a Holicemi před osmou hodinou ráno. Podle prvních informací se dvě nákladní auta předjížděla a jedno z nich se při tom střetlo s protijedoucí octavií. Později však policejní mluvčí Jozef Bocán oznámil, že jel každý kamion jiným směrem. „Podle předběžných informací se nehoda měla stát tak, že řidič osobního vozu jedoucí od Hradce Králové chtěl odbočit vlevo, zezadu do něj narazil nákladní vůz. Nárazem se osobní vůz dostal do protisměru, kde do něj čelně narazil protijedoucí nákladní vůz,“ popsal mluvčí.

Při nehodě zahynul řidič osobního auta, řidiči obou nákladních vozů utrpěli těžká zranění. Na místě zasahovali záchranáři s vrtulníkem. Státní silnice zůstane uzavřena nejméně do poledne, řidiči mohou místo nehody objet po místních komunikacích přes Horní Ředice, případně využít státní silnice I/36 a I/37 přes Pardubice.