Velká tramvajová výluka na severu Prahy končí

Praha – Tramvajová výluka mezi Bulovkou a Stírkou v Praze skončila. Dopravní podnik ji urychlil o týden, problematickou náhradní autobusovou dopravu tak už dnes střídají tramvaje. Rekonstrukce trati v Zenklově ulici stála 30 milionů korun.

Výluka v úseku Bulovka – Ke Stírce trvala téměř dva měsíce, omezen byl během ní provoz i mezi Bulovkou a Palmovkou, kde jezdila pouze jedna tramvajová linka. Podle mluvčí dopravního podniku Moniky Lojínové byla oprava nutná. Velkoplošné betonové panely z 80. let byly na hranici životnosti. „Na řadě míst se vyskytovaly poruchy, které si vyžadovaly omezení rychlosti jízdy až na 10 km/h, což negativně ovlivnilo jízdní dobu,“ uvedla mluvčí.

Nově se místo panelů považovaných dnes za problematickou technologii objevily vesměs klasické koleje s pražci. Ve spodní části je trať nezakrytá. Dopravní podnik dlouhodobě upozorňuje na výhody takové dráhy – je méně hlučná a navíc levnější. Podle záchranářů je však problematická, protože přes ni nemohou jezdit sanitky. Horní část rekonstruované trati nad zastávkou Vychovatelna už je zakrytá.

U zastávek Bulovka a Vychovatelna byla zvýšena hrana nástupního ostrůvku, obnoveno bylo zábradlí. Zastávka Bulovka využívaná často pacienty blízké nemocnice je nově bezbariérová, podobně upravena byla také zastávka Okrouhlická.