Zloděj dodávky z Velvar obviněn z vraždy, hrozí mu doživotí

Velvary - Muž, který včera ve Velvarech ukradl dodávku, přejel jejího majitele a kradeným autem ujel, byl dnes obviněn z vraždy. Majitel vozu na následky zranění zemřel, devětatřicetiletému Čechovi proto hrozí až doživotní trest vězení. Policisté pachatele našli ještě včera večer, stejně jako modrý automobil Ford Transit. Dodávka stála mezi Novými a Starými Ouholicemi na Mělnicku, pouze několik kilometrů od Velvar.

Středočeští kriminalisté případ vyšetřují jako vraždu, obviněnému tudíž hrozí patnáct let vězení či dokonce výjimečný trest doživotí. Podle informací serveru iDnes.cz policie pachatele zatkla v Praze na ubytovně a převezla do do cely předběžného zadržení.

„Během včerejšího dne, v půl šesté odpoledne byl zadržen muž, ten byl poté ve večerních hodinách obviněn. Dnes proběhne výslech obviněného a bude podán návrh na vzetí do vazby,“ uvedl šéf středočeských kriminalistů Michal Mazánek. Devětatřicetiletý muž byl již dříve několikrát soudně trestán.

Video Vyjádření kriminalisty Michala Mazánka
video

Vyjádření kriminalisty Michala Mazánka

K události došlo ve středu kolem 09:00 na náměstí Krále Vladislava. Majitel auta si šel nakoupit do místního obchodu, z něhož viděl, jak mu někdo krade auto. Vyběhl z obchodu ven a snažil se zloděje zastavit, ten ho přejel. I přes rychlou pomoc záchranářů, kteří na poslali vrtulník, majitel auta zemřel.

Téměř přímým svědkem neštěstí byla i starostka Jitka Linhartová, která z okna slyšela svištění pneumatik rozjíždějícího se auta, výkřik zraněného muže a přivolávala záchranáře. „Případem žije celé město, nechci ale zveřejnit žádné informace, které by mohly zhatit vyšetřování policie,“ podotkla Linhartová. Město podle Linhartové nemá kamerový systém. Shodou okolností o něm tento týden mluvili radní, kteří o jeho zavedení uvažují kvůli drobné kriminalitě.

Náměstí ve Velvarech - místo nehody
Zdroj: ČT24